O nas

Koło Naukowe STRATEG to grupa ambitnych ludzi chłonnych wiedzy oraz dążących do rozwoju tak indywidualnego jak grupowego. Poprzez czynny udział w projektach KN STRATEG pragniemy przede wszystkim wspólnie osiągać wyznaczone cele wykraczające ponad rutynowy tok studiów, w praktyce uczyć się funkcjonować zespołowo, przygotowywać się do przyszłych zawodowych ról i wyzwań, zwiększyć nasze szanse na odnalezienie się w przyszłości na rynku pracy.

KIM JESTEŚMY?

Przede wszystkim organizacją studencką nastawioną na DZIAŁANIE.

Skupiamy młodych, ambitnych ludzi, którzy poszukują czegoś więcej nad to, co otrzymują na swoich studiach. Niejednokrotnie można tu poznać wiele ciekawych, wartościowych osób o szerokich i głębokich zainteresowaniach, często znacznie wykraczających poza to, czym zajmują się na co dzień na swych kierunkach. Członkowie KN Strateg najczęściej studiują Zarządzanie lub Ekonomię, jednak jest także możliwość, aby pochodzili oni z innych kierunków, a nawet uczelni. Jesteśmy otwarci na pojawienie się nowych, świeżych i otwartych umysłów! Taka różnorodność może działać bardzo pozytywnie i inspirująco.

Jak często wspominamy podczas konferencji, staramy się tworzyć grupę ludzi, którym „chce się chcieć" (co nie jest tak powszechne wśród wszystkich studentów).

Do kręgu naszych zainteresowań powinno się przypisać nauki z dziedziny zarządzania, ekonomii, psychologii, socjologii, ale i wielu innych.

NA CO STAWIAMY?

Stawiamy na rozwój osobisty, aczkolwiek staramy się, aby rozwój indywidualny poszczególnych jednostek przekładał się na rozwój całego naszego zespołu. Uczymy się od siebie nawzajem, uciekamy od wyścigu szczurów na rzecz wzajemnej pomocy, aby każdy „Strateg" uczył się od drugiego „Stratega" i wyniósł jak najwięcej z czasu spędzonego w Kole Naukowym.

Poprzez coraz prężniejsze i skuteczniejsze działanie dążymy także do wzrostu rozpoznawalności naszej organizacji szczególnie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ tak wśród studentów, jak i Wykładowców.

Stawiamy również na kontakt z przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi oraz innymi organizacjami studenckimi. Uważamy, iż można więcej zdziałać poprzez współpracę niż rywalizację, stąd wiele z naszych projektów toczy się w partnerstwie z innymi podmiotami tak z uczelni, jak i spoza murów naszej Alma Mater.