Historia

Koło Naukowe STRATEG (KNS) zostało założone w 2001 roku, przez ośmiu studentów ówczesnego Instytutu Zarządzania na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Pierwsza siedziba Koła mieściła się przy ul. Sławkowskiej 32.

Obecnie KNS funkcjonuje przy Instytucie Ekonomii i Zarządzania na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ na oddanym niedawno do użytku Kampusie 600-lecia UJ przy ul. Prof. Stanisława Łojasiewicza 4.

Po 5 latach prężnego funkcjonowania, Koło Naukowe STRATEG w latach 2006-2009 miało przerwę w swojej działalności. Szczęśliwie w II semestrze 2009 roku organizacja została reaktywowana. Liczba aktywnych Członków wzrosła od 6 w roku akad. 2008/09 do 24 w roku akademickim 2009/10. W latach 2010/2011 oraz 2011/2012 liczyła w swych szeregach 30 osób. Aktualnie w kole pracuje około 15 członków z różnych kierunków i wydziałów.

Na początku działalności Opiekunem Koła Naukowego był Pan Prof. zw dr hab. inż. Andrzej Matczewski, Kierownik Katedry Organizacji i Zarządzania w Instytucie Ekonomii i Zarządzania UJ. Obecnymi opiekunami KN STRATEG są
Dr inż. Justyna Bugaj oraz Dr hab. Jan Franciszek Jacko.

Honorowymi Członkami Koła Naukowego STRATEG są:

• Aleksandra Bik
  • Emilia Wasiuk